Senaryo Kuramı Semir Aslanyürek

ISBN:

Published: June 1998

218 pages


Description

Senaryo Kuramı  by  Semir Aslanyürek

Senaryo Kuramı by Semir Aslanyürek
June 1998 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 218 pages | ISBN: | 6.75 Mb

Dramaturjik OtobiyografiSahne 01. İç - GünAntakya, yıl 1956. Annem 13. kez doğum yapıyor.- Merhaba yaşam, ver elini mücadele...Annem yediği balıktan zehirleniyor, üç gün aç kalıyorum.Ablam doğum yapıp imdadıma yetişiyor, annem iyileşene kadar banaMoreDramaturjik OtobiyografiSahne 01.

İç - GünAntakya, yıl 1956. Annem 13. kez doğum yapıyor.- Merhaba yaşam, ver elini mücadele...Annem yediği balıktan zehirleniyor, üç gün aç kalıyorum.Ablam doğum yapıp imdadıma yetişiyor, annem iyileşene kadar bana süt anneliği yapıyor.Sahne 5. Dış - GünKuduz bir köpek beni ısırıyor. 40 gün karnıma iğne yapılıyor.Sahne 9. Dış - Çok karanlıkDokuzumdayım. Kızkardeşim 5 yaşındayken yanıyor.Kahroluyorum. Taş yontmaya başladım. Artık harçlığımı kazanıyorum.Sahne 23. İç, dış-Gece, gündüzYaptığım heykel SSCBden burs kazandırıyor.Artık Moskova Devlet Sinema Enstitüsü öğrencisiyim.Altı yılda üç kısametraj çekiyorum.Sahne 30.

Hücreler, koridorlar vs. zaman belli değil.Türkiyeye dönüyorum. 55 gün gözlerim bağlı sorgulanıyorum. 55 günde 5,5 kez WCye giriyorum.Sahne 30. devam46. Piyade Alayı. Gece ve gündüz 1,5 yıl sakıncalı piyadelik yapıyorum ve ne şehit olabiliyorum, ne de gazi.Sahne 34. Haydarpaşa kampüsü. İç-GünM.Ü.G.S.F. STVde ev kirası karşılığı memurluk başlıyor....Sahne 36. Moskova. İç dış-Gece ve gündüz.İnşaat taşeronu bir yapımcı buluyorum.

İlk uzun metrajımı çekiyorum. Allah kimseye çektirmesin, benim çektiğim gibi.42ye geliyorum, yer-dünya, zaman-çok karışık. Belli belirsiz bir yolda yürüyorum, nereye gidiyorum, bilmiyorum... -Semir Aslanyürek-Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Senaryo Kuramı":


redtruck.eu

©2012-2015 | DMCA | Contact us